CranioSacrální terapie – Biodynamika
Název terapie vychází z latinských názvů pro lebku (cranium) a kost křížovou (sacrum).
CranioSacrální biodynamika má své kořeny v oboru tradiční medicíny nazývaném Osteopatie, ačkoliv její původ sahá hluboko do minulosti. Jsou zmínky o tom, že práci s cranio-sacrálním systémem a mozkomíšním mokem používali již ve starověkém Egyptě, Indii a některých civilizacích v Peru. CranioSacrální biodynamika je metoda, která užívá pohmatu a jemných manuálních technik k podpoření těla v jeho schopnosti se léčit a rebalancovat.
Biodynamický přístup této metody nahlíží na lidskou bytost holisticky, jako na systém těla, mysli a duše. Užívá principu Breath of Life (Dechu Života) od Dr. W. G. Sutherlanda, který vyjadřuje vitální sílu uvnitř nás udržující život a zdraví.
Principem Dechu Života je, že každá buňka v našem těle dýchá a vyjadřuje jemné rytmy. Tyto rytmy je možné citlivýma rukama vnímat jako pohyb kostí nebo plynutí celým tělem a jeho biosférou. Pokud je proudění plynulé a silné, je v těle udržováno zdraví a harmonie těla a mysli.
V denním životě však nastávají zvraty jako stresy, úrazy, a přetížení, jejichž následkem se tento přirozený proud může narušit, oslabit nebo zablokovat, a pak mohou vznikat bolestivé symptomy.
V CranioSacrální biodynamice se hledá přirozená cesta, jak tělo podpořit, aby se samo léčilo. Naše tělo má ohromnou moudrost a schopnost se léčit a rebalancovat. Dělá to každým okamžikem.

Kdy tato metoda pomáhá?
Při zdravotních potížích:
- zmírnění potíží při chronických potížích pohybového systému
- potíže s dutinami, čelistmi, sluchem
- bolesti hlavy, migrény
- harmonizace imunitního systému, metabolismu
Při léčení traumatu a posttraumatických syndromů:
- po úrazech, operacích, nehodách
- k rozpuštění emocionálních a fyzických šoků
- při poruchách spánku
- při stavu vyčerpanosti a chronické únavě, depresích