+420 724 169 619 - objednávky info@fyzioterapie-uhersky-brod.cz

Nordic Walking – severská chůze

Říkají jí také Sauvakavely. Je elegantní, koordinová, ve své podstatě jednoduchá a funkční. Má vliv na celé tělo, nejen na klouby a svaly, ale i na respirační, kardiovaskulární, imunitní a další systémy. Působí preventivně i terapeuticky na cukrovku druhého typu, zvýšenou hladinu „pomalého“ čili „škodlivého“ cholesterolu i ostatní aspekty tzv. metabolického syndromu.

Ale není hůl jako hůl. A není chůze jako chůze.

Hole na Nordic Walking (NW) jsou lehké, pružné, pro tento typ chůze zcela typické. Často jsou zaměňovány s konstrukčně zcela odlišnými trekovými (turistickými) holemi, ty ale vedou ke zcela jinému stylu chůze! Rozdíl je v hmotnosti, pevnosti, pružnosti holí a poutku (rukavičce) na NW holích, která nám umožňuje efektivní odraz a uvolnění ruky.

I chůze jako taková má jistou specifickou techniku, kterou je dobré se naučit pod vedením někoho zkušeného. Pak ji ovšem můžete praktikovat prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Přínosy NW:

Vyrazíte do přírody. To samo o sobě je skvělá terapie na mnoho potíží. V kombinaci s dobře zvládnutým pohybem, případně v dobré společnosti je to hotový balzám na tělo i duši.

Ze zdravotního hlediska: Vede k napřímení těla; optimálním zapojením svalů dochází k jejich protažení a posílení; zlepšuje pohyblivost páteře a všech kloubů; odlehčuje celému tělu díky zapojení horních končetin; zpevňuje tělo; působí preventivně proti osteoporóze; zlepšuje kondici; působí terapeuticky i preventivně při metabolickém syndromu (cukrovna, vysoká hladina cholesterolu…)…

Je vhodná téměř pro každého s přihlédnutím k individuálním potřebám a zdravotnímu stavu.

Potřebujete:

Pohodlné sportovní oblečení, sportovní obuv (nejlépe lehkou běžeckou, ne turistickou a kotníkovou), správné hole (možno zapůjčit k vyzkoušení), sportovní ledvinku na láhev (batůžek omezuje uvolnění ramen, zcela nevhodná je taška přes rameno.

Naše pracoviště nabízí pravidelné vycházky ve stylu NW.

Naučíte se správnou techniku pod vedením zkušené Elen Šubčíková. Vycházka bude zpestřena uvolňovacími cviky s holemi, posilováním i protahováním.

Chodíme vždy v úterý, místo a čas bude upřesněn přímo s přihlášenými účastníky. Nutno přihlásit se předem na telefonním čísle 792 300 726.

Trvání lekce 1,5 hodiny. Skupinka 4 osob. Cena 200 Kč / osobu. Na první lekci zapůjčení holí zdarma, na dalších lekcích 50Kč.

Začínáme v úterý 11. 9. 2018 v 16.30 hod. Sraz u Koliby v Újezdci u Luhačovic.

Těšíme se na společné chození.

Zpět na Služby

———————————————————————————

V textu použity informace Mgr. Miroslava Miry. Více informací najdete na www.nordicsports.cz

SM systém

 

Proč si stáhnout tento e-book?

Krátký a věcný text o praktickém cvičení pro zdraví.

You have Successfully Subscribed!